Błyszcząca karoseria, która przyciąga oko po wyjeździe z salonu lub po sesji detailingu, nie jest dana na wieki. Aplikacja powłoki ceramicznej wydłuża efekt nowego auta, ale jej trwałość ma swoje ograniczenia i dlatego warto ją konserwować. Serwis powłoki ceramicznej = konieczność?
Nawet najbardziej wytrzymałe powłoki, o trwałości do 100 000 km, mają swoją datę ważności. Serwis wykonujemy przede wszystkim wszystkim po to, żeby utrzymać powłokę, ze wszystkimi jej właściwościami ochronnymi i wizualnymi, jak najdłużej w dobrym stanie.
Drugim powodem jest wzmocnienie działania hydrofobowego powłoki. Hydrofobowość to właściwość, która zabezpiecza auto przed gromadzeniem się kurzu i brudu oraz ułatwia jego mycie, ale – podobnie jak w przypadku powłok ceramicznych – zanika z czasem (oraz wskutek niewłaściwego mycia i osuszania).
Podsumowując, dzięki konserwacji powłoki w stosunkowo prosty sposób wydłużysz jej żywotność i łatwiej będzie Ci utrzymać auto w dobrej kondycji na co dzień.
Przy okazji: powszechnie uważa się, że osłabiona hydrofobowość oznacza koniec żywota powłoki. To nieprawda, bo powłoka ceramiczna, nawet o zmniejszonych właściwościach hydrofobowych, nadal może chronić lakier i zapewniać połysk.